Psychoterapii se věnuji už několik let, během kterých jsem se zaměřila na práci s jednotlivci a páry. Každý člověk i vztah jsou pro mě jedinečné, proto kladu důraz na individuální přístup a diskrétnost, vytvoření bezpečného prostoru pro otevřený dialog.
Absolvovala jsem pětiletý výcvik v Integrativní psychoterapii, který mi poskytl pevný základ a propojení více terapeutických přístupů.
Zejména se opírám o přístupy Virginie Satirové, která se zaměřuje na zlepšení rodinné komunikace a zdravější vztahy mezi členy rodiny. V praxi to znamená, že spolu můžeme prozkoumat vaše vztahové vzorce a role, které v nich hrajete, podobně jako v tzv. rodinných konstelacích.
Teorie manželů Knoblochových se zaměřují na práci s emocemi a jejich vlivem na naše chování. Společně můžeme například pracovat na odhalení psychologických bloků nebo se zaměřit na to, jak lépe zvládat emoce, které ovlivňují vaše vztahy či každodenní život. Přístup H. Leunera se pak zaměřuje na práci s představami a symboly, například s významem snů, které se vám opakují, nebo s obrazy, které se objevují během terapie. Tyto symboly mohou odhalit skryté pocity a myšlenky, které nám pomohou lépe porozumět vašemu podvědomí.
Snažím se vám nabídnout odbornou podporu a zároveň empatický a lidský přístup.
Kromě psychoterapeutického výcviku jsem absolvovala mnoho dalších kurzů v širokém spektru souvisejících oborů, jako je psychiatrie, psychologie, sociální práce, vzdělávání, anatomie, gerontologie a další. Vědomosti získávám převážně na akreditovaných kurzech, ale stále se učím a rozvíjím.
Zároveň jsem obyčejný člověk, který řeší každodenní starosti, chodí normálně do práce a prožívá své vlastní životní výzvy. Díky těmto zkušenostem přistupuji ke každému klientovi s vědomím, že každý z nás je jedinečný a má své vlastní potřeby a životní situace, které je třeba brát v potaz. Psychoterapie je pro mě o předávání znalostí, ale také o naslouchání, porozumění a neustálém učení se.
Vzdělání
- Střední odborné vzdělání: Střední průmyslová škola technického směru.
- Bakalářský titul v oboru Andragogika: Pedagogická fakulta, Ostravská univerzita,
- Studium v oboru Pedagogika a andragogika: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi,
- Magisterské studium v oboru Sociální podnikání a Sociální práce: Mezinárodní forma studia spojeným titulem Joint Degree ve spolupráci s FH Campus Wien, s Trnavskou Univerzitou, Fakulta sociálních studií při Ostravské univerzitě.
Odborný výcvik
- Kno-Sa-Le výcvik: Pětiletý akreditovaný výcvik Integrativní osobnostní rozvoj, psychoterapie podle konceptu manželů Knoblochových, Virginie Satirové a Hanse Carla Leunera, Ostravská univerzita.
Osvědčení a diplom psychoterapeutky naleznete zde.
Další kurzy a semináře:
- Psychiatrické minimum
- Vývojová dysfázie a selektivní mutismus u dětí
a další.
Profesní zkušenosti
Od roku 2018 jsem započala svou cestu v psychoterapii. Velice mi záleží na budování důvěry s klientem, vždy se snažím naslouchat a porozumět jednání a prožívání z pohledu druhé strany. Věřím, že v každé těžké situaci je možnost zlepšení, kterou klient možná ze svého úhlu pohledu nevidí nebo si ji neuvědomuje, případně si „jen“ neví rady. Často nalézám příčiny problémů v dětství. Mám zkušenost, že s nimi lze pracovat, a že naprogramované vzorce chování jde časem změnit. Ve většině situaci vidím potenciál pro růst a změnu, která může vést k vyššímu pocitu osobního uspokojení a šťastného života.
Kromě mé psychoterapeutické praxe mám také přes 10 let intenzivních zkušeností ve středním managementu v mezinárodní korporaci. Hodně jsem cestovala, účastnila jsem se výzkumů na téma interkulturní edukace a také na téma zaměstnanosti osob se sociálním znevýhodněním. Spolupracovala jsem na mezinárodním projektu sociální inkluze pro rodiny uprchlíků v České republice a v Rakousku. Věřím, že tyto mé zkušenosti napomáhají k lepšímu nadhledu a ke kreativitě při využívání možných řešení různých životních situací, a také při užití profesionálních psychoterapeutických nástrojů.
ČAP – Česká asociace pro psychoterapii
Od roku 2025 jsem také členem ČAP. Česká asociace pro psychoterapii sdružuje kvalifikované psychoterapeuty splňující náročná kritéria a dbá na kvalitu jejich členů a na jejich průběžné celoživotní vzdělávání. Výběr psychoterapeuta z řad ČAP zajišťuje deklarovaný standard kvality a pomáhá odlišit zkušené psychoterapeuty s potřebným vzděláním. Členové ČAP jsou vázáni dodržovat Etický kodex.
Na základě členství v ČAP je nyní také možné si za mé sezení požádat o příspěvky od zdravotních pojišťoven. Více informací zde: https://czap.cz/spoluprace-zp nebo se na tuto možnost zeptejte během našeho setkání.

Forma spolupráce
S novými klienty se vždy nejprve setkávám osobně. V průběhu času může být v některých případech možné (podle používaných metod) přejít na online setkávání, osobnímu setkání však dávám vždy přednost, je mnohem efektivnější.
Klíčová je pro mne diskrétnost – žádné informace o klientech nejsou sdíleny ani předány třetím stranám. Pro interní potřeby si udržuji záznamy, abych se mohla lépe připravit na další schůzky a minimalizovat opakované dotazy.
V supervizi, pokud potřebuji případ konzultovat, sděluji pouze anonymní informace.
Kontaktní informace:
e-mail: info@psys.cz
telefon: (+420) 702 167 028
Supervize
Pravidelně se účastním supervizí, což je proces, při kterém konzultuji svou práci (o klientech vždy anonymně) s konkrétním zkušenějším odborníkem na psychoterapii. To mi umožňuje neustále zlepšovat své terapeutické dovednosti a zajistit, že poskytuji co nejlepší péči. Pro klienty to znamená, že jejich terapie je vedená odborníkem, který dbá na vysokou kvalitu a efektivitu své práce, samozřejmě se zachováním naprosté anonymity.
Vysokou kvalifikaci pro poskytování kvalitních služeb garantuje také mé členství v České asociaci pro psychoterapii.